Oto Kiralamak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Araç kiralama kelimesine eş değer olarak, Oto Kiralama, Rent A Car ve Araba Kiralama gibi kelimeler olarak bilinir. Araç kiralama, sizin günlük, haftalık, aylık ya da yıllık araba kiralama işlemlerinize denir. Eskişehir’de Araç kiralama yaparak istediğiniz süre içerisinde o aracın sahibi olabilirsiniz. Süre bitince aracı tekrar ilgili araç kiralama firmasına teslim edersiniz. Bu şekilde hem siz kazanırsınız, hem de kiralama firması kazanır.

Bazı zamanlar araç kiralama, araç satın almaya göre ekonomik olabilir. Genelde Eskişehir’de büyük firmalar araç almak yerine, araç kiralama gibi seçeneklere yönelir. Gerek ticari gerekse turistik amaçlı birçok sebeple araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralarken kiralayacağınız aracın isteklerinizi karşılıyor olduğuna önemle dikkat etmelisiniz. Eğer uzun süreli seyahat amaçlı kullanacaksanız gerekli donanımlara sahip  bir aracı kiralamanızda fayda vardır.

Araç kiralama hizmeti veren pek çok firma vardır. Araç kiralama, oto kiralama, rent a car gibi isimlerle bu firmalara ulaşmanız mümkün. Aralarından dilediğinizi tercih etmekte özgürsünüz. Oto kiralamak için firma seçerken aradığınız özelliklere sahip aracın o firmada bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer aklınızda düşündüğünüz belirli bir araç yoksa biraz araştırma yaparak ve oto kiralama firmalarını ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Tercih ettiğiniz araç kiralama firması size seçenekler sunacaktır. Firmaya aracı ne için kullanacağınızı belirtmeniz firma yetkilisinin işini kolaylaştıracak ve size daha sağlıklı seçenekler sunabilecektir. Araç kiralarken bir diğer önemli nokta ise kiralanacak aracın kira bedelidir.

araba kiralama yapmak

Araç Kiralamanın Tarihçesi

Araç kiralama sanayi devriminde sonra ham madde pazarının artımı ham maddeden üretilen malların tekrar satılmak istenmesinden dolayı başlayın taşımacılık işidir başlangıcı. Otomobilin bulunmasından sonra taşımacılığın hızlanması için otomobil kullanılmasına başlanmıştır. Daha sonra gelişen sosyal hayatlarda gezmek için iş seyahatleri için kullanılmaya başlanmıştır.

Bugün birçok insanın ekmek kapısı olmuştur bu sektör. İkinci dünya savaşı sonrası gelişen hayatlar gelişen teknolojiler ve mandacılığın bitmesi sonucu yeni sektörler oluşmuştur. Bu sektörlerin en önemlilerinden birisi araç kiralamadır. Rahatlık ve hizmet ya da ulaştırma sektöründe sayılabilir araç kiralama. Araç kiralama çok önemli bir yer kaplamıştır artık hayatımızda. Birçok firmanın en önemli taşlarından biridir. Artık araç kiralamanın olmadığı bir dünya düşünülemez. Çağımızda araç kiralamaya uçak kiralama bile katılabilecek bir sektördür.

Araç Kiralama İşlemleri Nerelerden Yapılır?

Araç kiralama işlemlerini çok büyük firmalardan yapmak isterseniz, karşınıza minimum 1 sene engeli çıkabilir. Yani bu demek oluyor ki en az 1 senelik araç kiralayabilirsiniz. Senelik olarak araç kiralamak istiyorsanız, firmalardan bilgi alabilirsiniz. Eğer ki günlük, haftalık yada aylık olarak araç kiralama yapmak istiyorsanız, araç kiralama firmasından bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralama Süresi

Araç kiralama süresi en az 1 günlük olmalıdır. 1 günden az süre ile yapılan kiralamalar da 1 gün olarak kabul edilir.

Genel Olarak Her Firmanın İstediği Ortak Belgeler Şunlardır?

En az 2 yıllık ehliyet, Nüfus cüzdanı, Adınıza kayıtlı ev adresinizin yazılı olduğu bir fatura (telefon faturası, su faturası, elektrik faturası gibi) ayrıca faturanın adınıza kayıtlı ve üzerinde ikamet ettiğiniz geçerli bir adres bulunması gerekmektedir.

Eskişehir’deki araç kiralama firmalarını öğrenmek için http://eskisehirotokiralama.org/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *